ZÁVIST NENÍ JEN ZELENÁ, ALE HLAVNĚ SLEPÁ

Proč mám tolik kurzů? Na devatero řemesel a desátou bídu? Ne, jen jsem studovala to, do čeho jsem se zamilovala – šla jsem a chtěla vědět co nejvíc. Cokoliv, co ve mně rozhořelo zvědavost dost velkou na to, abych do toho investovala nemalé prostředky – čas, energii a peníze, jsem chtěla prozkoumat. Když už, tak pořádně. Dotáhla jsem doktorát – to byly zlaté časy na katedře plné príma lidí – tam se přehodila výhybka v postoji k mému životu zcela zásadně. Vzít ho do vlastních rukou.

Odešla jsem pak ze školy do opravdového života. Nová práce, studium TČM, přestěhování do Brna za jejím studiem, stáž u lékařky, jela jsem do Číny. Z Bowena (VHT, B.M.T.) jsem studovala všechno a všechny, co byli v dosahu. Abych uměla pomoci nejen s tělem ale i s hlavou, udělala jsem si 6 let výcviků v psychoterapii a koučinku. Chtěla jsem něco předat, učit? Potřebovala jsem si udělat web (bylo jich během doby aspoň 6, to ještě nebyly „mioweby“ apod. tak jsem se naučila základy programování), členské sekce, natáčet a stříhat videa, dělat automatizace v emailech, objednávkách, přednášet přes ZOOM, učím se rychločtení (nač ztrácet čas), čtu nebo poslouchám tuny knížek. A šla jsem to všechno vyzkoušet v praxi – samozřejmě proběhlo spoustu chyb. No a, to je normální a každá chyba přinesla velký posun. V BEMER jsem to všechno zúročila – díky tomu všemu jsem dokázala být 3. nejlepší prodejce v Evropě. Ovšem tady cesta nekončí – učím se a získávám další a další zkušenosti a znalosti – díky svým klientům i kvůli nim.

Proč to dělám? Protože si nemůžu pomoct. Za každou stránkou, člověkem i problémem se skrývá zajímavý poznatek. Je tolik zajímavých lidí, co fakt něco umí. Je to jako droga. Moje máma vždycky říkala „ty se vždycky do něčeho zfamfrníš“. Ano, považuju to za svou nejlepší vlastnost! Po kom si myslí, že to mám :).

Proč vám to říkám? Protože to nebylo a není bez práce. Někdy lidé závidí úspěch a zcela ignorují tu dřinu, kterou to stálo a o kterou by ani náhodou nestáli. Úspěch nechodí jen tak sám od sebe jako výhra ve Sportce. Nebo mi je na té dřině co závidět? Možná jedině to, že mi nevadí, ba naopak. Je to skvělá zábava a jak jsem dostala dávám dál.

description